🌺 بِسمِ الله الرحمٰنِ الرَحیم 🌺 
 
📝 احادیث و اسلام‌ستیزان
 
🔰 مخاطبانِ بزرگوار! علی الخصوص با عزیزانی هستیم که با شُبهات اسلام ستیزان و ملحدان برخورد داشته‌اند. 
 
✅ همهٔ ما دیده‌ایم و می‌دانیم که این دین ستیزان و معاندان، اخباری را از پیامبرِ عزیزمان نَقل می‌کنند و با تلبیس و دروغ، سعی در شُبهه‌پراکنی داشته و از این طریق قصد دارند، نبوّت مُحمّدِ نبی ﷺ را که فروغش چهارده قرن است که می‌درخشد، به چالش بِکِشند!!  
❌ برای نمونه، آن‌ها به استناد به احادیث و اخباری که توسط امام بُخاری رحمه‌الله که در بابِ حالات پیامبر ﷺ هنگام انزالِ وحی آمده، به پیامبر تُهمتِ «اسکیزوفرنی» می‌زنند.  
❌ و یا با رجوع به اخبار، در بابِ غزوات، پیامبر خدا را خونریز، دست به شمشیر، قاتل و غارتگر می‌دانند و مجدداً با استنادِ به همین منابع، پیامبر را «پدوفیل» می‌دانند؛ چرا که از طریق همین منابع به این معرفت رسیده‌اند که همسر آخر ایشان، ام المؤمنین سنِّ کمی داشته‌اند.  
💯 نمونه‌ها در این باب، در کُتب‌های اسلام ستیزان، صفحات و کانال‌هایشان بسیار زیاد است که ما پیشتر به این شبهات، پاسخ داده‌ایم. این معاندین نمی‌دانند، این یک بام و دو هوای ایشان است و با این کار، دچارِ انتحارِ فکری می‌شوند. 
 
❓ چرا آن‌ها همهٔ احادیث را منتشر نمی‌کنند؟  
❓ چرا فقط به احادیثی استناد می‌کنند که تفکر دروغین آن‌ها را اثبات کند؟  
❓ چرا آن‌ها فقط احادیثی را صحیح و صادق می‌دانند که تفکر باطل آن‌ها را پشتیبانی می‌کند؟  
❓ آن‌ها با چه معیار صحیحی، احادیث صحیح را باطل دانسته و احادیث ضعیف و موضوع را صحیح؟ 
 
🔓 بدونِ شک، این عمل مشکوک است؛ پاسخ آن پیشتر عرض شد، اگر به همهٔ احادیث استناد کنند، دچار تناقض خواهند شد؛ چرا که تعداد زیادی از احادیث، به وضوح، نبوت راستین را اثبات می‌کنند. 
 
🔍 بنده اخبار و احادیثی را مشاهده نموده‌ام که درجهٔ اعتبار و صحت و صدق آن، به اندازهٔ همان اخبار و احادیثی است که معاندین، به آن‌ها برای اثباتِ به سزا رساندن اعمال یهودیانِ خیانتکار بنی قریظه، توسط مسلمانان، ازدواج نبی اکرم با عایشه صدیقه، ماجرای سفر معراج با بُراق و دیگر شُبهات استناد می‌کنند.  
♻️ این احادیث توسط همان علمایان علم حدیثی تخریج شده که احادیث مطلوب معاندان را که از آن‌ها برای اثبات توهمات خود استفاده می‌کنند، تخریج کرده‌اند.  
✅ پس ملحدین و اسلام ستیزان چاره‌ای ندارند، جز این که صحت و صدق تمامی این اخبار و احادیث را بپذیرند یا این که کلاً منکر حجیت احادیث شوند و از این رو سکوت پیشه کنند و چیزی نگویند که خلاف منطق و علم حدیث و تاریخ است.  
 
🔔 هر دو حالت، مطلوب ماست. 
 
🔍 احادیث و اخباری که بنده بدان دست یافته‌ام، در مورد معجزات واضح پیامبر، خبر دادن از آینده، خبر دادن از اتفاقات غیبی و خبر دادن از حوادث بعد از وفاتشان صحبت می‌کند که به نظرِ حقیر، نبوّت را به سادگی اثبات می‌کند.  
 
ان شاء الله این احادیث، در قالب #سلسله_اثبات_نبوت_با_احادیث_صحیح هر هفته در سایت، تلگرام و اینستاگرام «آنتی‌شبهات» تقدیم شما مخاطبان خواهد شد. 
 
نویسنده: دانش غلامی از انجمن آنتی‌شبهات
@anti_shobahat

نظرات


ارسال نظر