🌺 بِسم الله الرّحمٰنِ الرَّحیم 🌺
 
📝 قرنطینهٔ بیماران در کلام پیامبر اکرم ﷺ
 
⁦🎙️⁩ مخاطبانِ گرامی! همگی خبر داریم ویروسِ جدید کرونا در حالِ گسترش است. شروعِ آن از شهرِ ووهان در کشورِ چین بود. هنوز واکسنی علیه این ویروس، ساخته نشده است. دولت و پزشکان و متخصصان بهداشت، چه اقدامی انجام دادند؟ آن ها شهر را #قرنطینه کردند که کسی وَلَو این که سالم هم باشد و علائمی در او دیده نشود، از آن شهر، خارج شود و نه کسی داخل شهر شود! چرا؟ چون ممکن است افرادی که ظاهراً سالم اند، ناقِلِ #ویروس باشند؛ امّا هنوز علائم آن هویدا نشده باشد و با خروج آن‌ها از شهر، بیماری را به شهرهای دیگر انتقال دهند. 
 
🌸 مَحمّدِ نبی ﷺ، در ۱۴٠٠ سالِ قبل فرمودند: «اِذا سَمعتُم بالطاعونَ فی اَرضٍ، فلا تَدخِلوها، و اذا وقع بِاَرضٍ و انتم فیها، فلا تخرجوا منها.»
 
📚 منبع: صحیحِ امام مُسلِم به رقم ۲۲۱۸
و با همین مفهوم، صحیحِ امام بخاری به رقمِ ۵۳۹۶
 
📎ترجمه: «هرگاه شنیدید که طاعون به سرزمینی وارد شده است، بدان جا وارد نشوید و هرگاه در سرزمینی بودید که در آن طاعون است، از آن خارج نشوید.»
 
🔍 طاعون چیست؟ یک نوع بیماری واگیر و کُشنده است که عامل آن باکتری است؛ #پس_از_چند_روز از ورود به بدن، علائم آن ظاهر می شود. خطابِ رسول خدا عام است؛ یعنی شامل همهٔ افراد است؛ چه دلیلی دارد که رسول خدا حتّی افرادِ سالم را از خروج از سرزمینِ طاعون زده، نهی کند؟ غیر از این است که چون ممکن است افرادِ سالم واقعاً سالم نباشند و ناقلِ باکتری باشند و با خروجِ از شهر، سرزمین‌های دیگر را به آن آلوده کنند؟ 
✅ اگر به عبارت فنّی‌تر بیان کنیم، رسول الله ﷺ می‌دانستند و یا بهتر بگویم خدایِ متعال ایشان را آگاه کرده بود که انسان‌های سالم ممکن است واقعاً سالم نباشند و ناقلِ بیماری و یا همان «باکتری و ویروس» باشند؛ چه دلیلی دارد که رسول خدا در عصری که نه باکتری شناخته شده بود نه ویروس و نه عامل بیماری‌ها و نه بحث ناقل یا ناقل نبودن، انسان های سالم را از خروج، نهی کند؟ 
 
🔰 در واقع عملی که پزشکان و متخصصان و اصحاب بهداشت در چین برای مقابله با بیماری مسری و واگیر انجام می‌دهند، رسول خدایِ اُمّی و درس‌ناخوانده در ۱۴٠٠ سال پیش، بِدان امر فرموده است! شگفت انگیز نیست؟ 
 
 
📌 پی‌نوشت ۱: طاعون دو معنی دارد؛ یکی به معنای مرض و بیماری‌ای که مسری است و افراد زیادی از شهر به آن در زمان کوتاه مبتلا می‌شوند و جان افراد زیادی را می‌گیرد و معنی دیگر، به معنای باکتری طاعون است؛ یه بیانی دیگر، اگر در عصر پیامبر کرونا می‌آمد و افراد زیادی از شهر به آن آلوده می‌شدند، اصطلاحاً می‌گفتند: طاعون آمده است. 
 
 
📌 پی‌نوشت ۲: اخیراً افرادی در رابطه با این بحث، ما را به #تقلید و #معجزه_تراشی متهم کرده‌اند؛ دلیلِ این اشخاص این است که می‌گویند: کرونا و هر ویروس دیگری، شاید جزء وبا یا طاعون نباشد!!!! که در پاسخ به این اساتید می‌گوییم: اولاً طاعون به معنیِ مرض و بیماری‌ای است که واگیر است و افراد زیادی را در مدّت کم، آلوده می‌کند و جان آن ها را می‌گیرد؛ بنابراین هر بیماری‌ای که که چنین ویژگی‌ای داشته باشد، می‌توان لفظِ طاعون را بر آن اطلاق کرد. 
در ثانی، گیریم که نباشد! چرا رسول خدا از خروج همهٔ افراد، ولو سالم از زمینِ طاعون زده، نهی می کند؟ این اشخاص به جای این که این موارد را ببینند و دقت کنند، به ذمّ #مسلمین و سایر محققان پرداخته و آن ها را به تقلید و معجزه تراشی متهم کرده‌اند! دست مریزاد برای انصاف و فهمتان... !
 
نویسنده: #دانش_غلامی از انجمن آنتی‌شبهات 
 
«انجمن آنتی‌شبهات»
 
@anti_shobahat

نظرات


ارسال نظر