🌺 بِسم الله الرَحمٰنِ الرَحیم 🌺
 
🔰 اسلام ستیزان، ملحدین و افرادی که قلب‌هایشان سخت شده و نمی‌خواهند حقیقت را بپذیرند، به مُحمّدِ ﷺ همواره تهمت و افترا می زنند؛ این دین ستیزان می‌گویند: «مُحمّد دروغگو بود و پیامبری دروغین بود و از طرف خدا نیامده است.»
معاذالله از این بُهتانِ بزرگ! 
 
✅ عزیزان! باید بدانیم دروغ، مستلزم نوعی از شرارت است؛ یعنی اگر کسی دروغی بگوید، برای این که ثابت کند دروغ نگفته است، به هر روشِ ممکنی متوسل می‌شود؛ واضح است، دروغ هر چقدر بزرگتر باشد، اسبابِ به کارگیری، برای تبرئه از اتهام دروغگویی، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
 
📣 مُحمّدِ نبی، ادعای پیامبری می‌کند؛ ادعا می‌کند شریعتی که آورده است منسوخ‌کنندهٔ تمام ادیان قبل است؛ ادعا دارد راه رستگاری، منوطِ به ایمان آوردن به او و پیام اوست! به راستی که ادعای بسیار بزرگی است. اگر دروغ گفته باشند، دروغی بسیار بزرگ است؛ «به راستی چه کسی ستمکارتر از کسی است که بر خدای عالمیان دروغ ببندد؟ ۶؛۲۱» 
 
🔑 قاعدتاً اگر دروغگو باشد، باید به هر روش ممکنی برای اثبات دروغش متوسل شود؛ ما می‌خوانیم:
 
«انْكَسَفَتِ الشَّمْسُ يَومَ مَاتَ إبْرَاهِيمُ، فَقالَ النَّاسُ: انْكَسَفَتْ لِمَوْتِ إبْرَاهِيمَ، فَقالَ رَسولُ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عليه وسلَّمَ: إنَّ الشَّمْسَ والقَمَرَ آيَتَانِ مِن آيَاتِ اللَّهِ، لا يَنْكَسِفَانِ لِمَوْتِ أحَدٍ ولَا لِحَيَاتِهِ، فَإِذَا رَأَيْتُمُوهُمَا، فَادْعُوا اللَّهَ وصَلُّوا حتَّى يَنْجَلِيَ»
 
📝 «خورشید در روز وفاتِ ابراهیم، پسر پیامبر ﷺ، کسوف کرد و گرفت؛ سپس بلافاصله مردم گفتند: خورشید به خاطر وفات ابراهیم پسر پیامبر خدا گرفته است. پیامبر ﷺ بعد از شنیدن این موضوع، بلافاصله گفت: ماه و خورشید نشانه‌هایی از نشانه‌های الله تعالی هستند؛ برای مرگ و تولدِ هیچ کس، کسوف و خسوف نمی‌کنند؛ هر وقت کسوف و خسوف آن‌ها را دیدید، دعا کنید و نماز بخوانید... .»
 
 
📚 منابع:
۱-صحیح امام بخاری، صفحهٔ ۱٠۶٠؛
۲-صحیح امام مسلم، صفحهٔ ۹٠۴؛
۳-صحیح الجامع امام آلبانی، ۱۶۴۴.
 
 
🔍 چه فرصتی بهتر از این؟ مردم خودشان می گویند، کسوف به خاطر مرگ فرزند فرستادهٔ خداست! پیامبر خدا ﷺ اگر واقعاً پیامبر نمی‌بودند و معاذ الله به دروغ، ادعای نبوّت می‌کردند، چرا از این فرصت استفاده نکردند و به مردم نگفتند: «آری! من برگزیدهٔ خدا هستم! ببینید خدا به خاطر مرگ فرزندم چه می‌کند!!»
ای اسلام ستیزان و ملحدین که ادعا می‌کنید ایشان دروغگو بودند، بفرمایید بگویید چرا از این فرصت استفاده نکردند؟ کسوف خورشید با مرگ پسرشان هماهنگ بود، چرا از این واقعه برای تکریم خود و مقامِ خود، استفاده نکردند؟
 
📎 پانویس ۱: ما می‌دانیم مَسَیلِمهٔ کذّاب، پیامبر دروغگو و حسینعلی بها و علی محمد باب، پیامبران دروغین کیشِ بهاییت و بابی گری بودند؛ زندگی و احوالِ ایشان را بخوانید و ببینید این شیّادان چگونه و از چه راه‌هایی سعی می‌کردند نبوّتِ دروغینِ خود را اثبات کنند.
 
📎پانویس ۲: ما قبلاً نبوت پیامبر ﷺ را به کُرّات و طُرُق مختلف ثابت کرده‌ایم و بیان این روایت صحیح، صرفاً پاسخ نقضی برای آن دسته از معاندان است که همواره با ایشان در ستیزند.
با ما باشید؛ در آینده مجدداً به اثباتِ نبوّت می‌پردازیم.
 
نویسنده: دانش غلامی از انجمن آنتی شبهات
 
«انجمن آنتی‌شبهات»
 
@anti_shobahat

نظرات


ارسال نظر