«من می‌دانم حرام است اما او را دوست دارم.»

این جوابی است که برخی از خواهران هنگامی که به آنها می‌گویند داشتن دوست پسر در اسلام حرام است، می‌دهند.
این پیامی برای هرکدام از آن‌هاست.
خواهر عزیزم! عموماً یک زن مسلمان باید تنها مردی را دوست داشته باشد که ازدواج با او (مرد) را به خاطر الزام به دینش قبول خواهد کرد. هر چه بیشتر به خدا نزدیک باشد، باید بیشتر او را دوست داشته باشد.
شما چطور؟ چرا او را دوست دارید؟ آیا به خاطر حرف‌های شیرین عاشقانهٔ اوست؟ مطمئن باشید که آن‌ها چیزی جز نجوای شیطان نیستند! آیا به خاطر وعده‌های ازدواج او است؟ اگر او واقعاً شما را می‌خواهد، او باید یک مرد واقعی باشد و برای خواستگاری به خانهٔ شما بیاید.  اگر او یک مرد واقعی است، باید به ولی شما نزدیک شود نه به شما. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که آیا او واقعاً شما را دوست دارد؟ از آنجا که اگر او واقعاً شما را دوست دارد، پس نباید اجازه دهد که شما با جهنم مواجه شوید! عشق واقعی زمانی است که شما دعا می‌کنید که در بهشت با کسی باشید که دوستش دارید. این عشق واقعی است و تنها از راه حلال، بعد از ازدواج حاصل می‌شود.
آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که آیا او به خواهرش اجازه می‌دهد که دوست پسر داشته باشد؟ یک مرد مسلمان واقعی باید روی محارم خود (مادر، خواهر و همسرش) غیرت داشته باشد و اگر او هیچ غیرتی نداشته باشد، او «دیوث» است که پیامبر ﷺ نوع مرد را توصیف کرده است! اگر او به خواهرش اجازه دهد که دوست پسر داشته باشد، شما ارزش واقعی او را خواهید دانست؛ اما اگر او اجازه ندهد به او که دوست پسر داشته باشد، پس شما ارزش واقعی خود را از دید او خواهید دانست! 
خواهر عزیزم! بدان که مهم نیست که او در این دنیا چقدر «شما را دوست دارد»؛ هزار برابر بیشتر آن در آخرت از شما متنفر خواهد شد.

بله! او از شما متنفر خواهد شد؛ او شما را به خاطر رابطه‌یتان سرزنش خواهد کرد؛ هنگامی که بین دستان خداوند باشد و از شما خواهش خواهد کرد تا به جای او به آتش پرتاب شوید!
خداوند در قرآن مى‌فرمايد:
«الْأَخِلاَّءُ یوْمَئِذٍ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ إِلاَّ الْمُتَّقِینَ»

 «الاخلا (دوستان / عاشقانى كه روابط نامشروع دارند) در آن روز دشمنان يكديگر خواهند بود به جز متقین (كسانى كه از خدا مى ترسند).» (زخرف: ۶۷)
آیا این همان عشقی است که شما می‌خواهید؟ احساس موقتی که  شما در دنیا تجربه می‌کنید، احساسی که از شیطان الهام شده است و در آخرت به نفرت تبدیل خواهد شد!!
عزیزم لطفاً بیدار شو، قبل از آن که خیلی دیر شود. تو هنوز برای درست کردن چیزها وقت داری! همین حالا این رابطهٔ حرام را ترک کن. تنها عشق حلال ارزش آن را دارد.

مترجم: المیرا حسینی از «انجمن آنتی‌شبهات»

«لذت داشتن عقاید و باورهای تحقیقی را با ما تجربه کنید.»

«انجمن آنتی‌شبهات»

نظرات


ارسال نظر